RU  UA

На словах або на ділі. Соцопитування показало, як українці готові захищати Україну

52% опитаних висловили готовність у випадку виникнення загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках. Патріотично налаштованих більше серед чоловіків і заможних опитаних.

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного в жовтні з нагоди Дня захисника України, який відзначається 14 жовтня.

Найбільше таких опитаних на Заході (63%), в Центрі та Півдні – половина. У той же час на Сході відносна більшість відзначили, що не готові захищати Батьківщину зі зброєю в руках (35% готові, 10% – не визначилися).

62% опитаних підтримують ідею встановлення державного свята Дня захисника України 14 жовтня (25% – не підтримують). При цьому половина висловлюються проти скасування святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого (у 2017 році таких було трохи більше – 56%).

Слід зазначити, якщо прихильників введення свята 14 жовтня найбільше на Заході, то противників скасування радянського свята більше на Півдні і Сході. Прихильників ідеї встановлення Дня Захисника України на Покрову більше серед більш заможних, вищим рівнем освіти та жителів сіл.

Цікаво, що не спостерігається відмінностей між статями в підтримці або не підтримці обох ініціатив. Крім того, серед прихильників ідеї запровадження 14 жовтня в якості Дня Захисника України, 42% не підтримують скасування святкування радянського свята 23 лютого.

Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 27 вересня – 4 жовтня 2018 року.Комментарии