RU  UA

Вакцини проти грипу уже почали розвозити в аптеки

Протягом найближчих тижнів в аптеках з’являться вакцини проти грипу. Кожен охочій зможе придбати вакцину в аптеці. Але платити доведеться з власного гаманця. Держава не виділяю кошти на вакцину для населення. В прес-службі МОЗ України зазначили, що вартість вакцин складе від 200 грн до 300 грн за дозу.

"Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень хвороби. Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів", – наголошують в МОЗ.

У новому епідсезоні в Україні ймовірно циркулюватимуть такі штами вірусів: Мічиган, Сінгапур та Колорадо. Саме до цих небезпечних штамів імунітет сформувати допоможуть вакцини.

Вакцина також може бути придбана за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику – медпрацівників, вчителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями. МОЗ України рекомендує місцевій владі та підприємствам забезпечити вакцинування громадян з групи ризику.

В МОЗі додають, що лікування грипу може обійтись від 420 до 2800 грн в залежності від тяжкості захворювання, а одна доза вакцини – 300 грн.

За даними минулого епідсезону в Україні було зафіксовано 7 летальних випадків від грипу. Жоден із пацієнтів не був щеплений проти грипу.Комментарии